Redaktor Naczelny Radia Centrum laureatem Konkursu Medyczny Dziennikarz Roku 2018

18 stycznia 2019 r. w Warszawie został rozstrzygnięty konkurs Medyczny Dziennikarz Roku 2018, organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach – programy telewizyjne, audycje radiowe, publikacje prasowe i publikacje internetowe.

Wśród laureatów 9. edycji znalazł się Redaktor Naczelny Radia Centrum. Marek Skowronek zdobył II nagrodę w kategorii audycje radiowe za problematykę poruszaną w programie „60 minut o zdrowiu”, który od ponad roku jest emitowany na antenie akademickiej stacji w każdy wtorek o godzinie 19:00.

To nie jedyne wyróżnienie, które trafiło do przedstawicieli lubelskich mediów. III nagrodę w kategorii audycje radiowe otrzymała Małgorzata Żurakowska z Radia Lublin, kolejne dwie trafiły do dziennikarzy TVP3 Lublin – Anny Kurzępy i Grzegorza Kuny.

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia skupia przedstawicieli mediów, którzy w swojej pracy zawodowej zajmują się promocją zdrowia i zdrowego stylu życia. „Głównie chodzi o to, aby do słuchaczy, czytelników, widzów czy internautów mówić o problemach zdrowotnych jak najbardziej prostym i zrozumiałym językiem” – podkreśla prezes Stowarzyszenia, Redaktor Ewa Dux-Prabucka.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów i jak podkreślają organizatorzy, nadesłane programy, audycje i publikacje są na coraz wyższym poziomie. W tym roku jury w czterech kategoriach miało do oceny ponad 400 prac.

    Aktualności