PsychoKino: "Jeszcze nie koniec"

Zapraszamy na seans i dyskusję wokół filmu "Jeszcze nie koniec" w ramach cyklu PsychoKino. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godzinie 16:30 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Tematem ostatniego w tym roku akademickim PsychoKina będzie problematyka relacji rodzinnych. Fabuła filmu „Jeszcze nie koniec” toczy się wokół rodzinnego dramatu: oto Julien staje w obliczu rozwodu swoich rodziców – jego matka chce odejść od agresywnego męża, ten zaś prezentuje siebie jako zaniedbanego rodzica. Film jednak zamiast tkwić w kliszach kina obyczajowego, okazuje się być kinem społecznie zaangażowanym, podejmując problem przemocy i męskości.
Obraz Xaviera Legranda został nagrodzony Srebrnym Lwem na MFF w Wenecji 2017 oraz nagrodą publiczności na MFF w San Sebastian 2017.

Zaproszeni paneliści:

  • Jagoda Tomczak-Osuchowska (pedagog, trener)
  • Adam Sowa (terapeuta, coach)
  • Magdalena Bis (Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS)
  • Magdalena Długosz (aktywistka, feministka)

Spotkanie poprowadzą: Justyna Rynkiewicz oraz Andrzej Kapusta

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności