Przez Świat. Spotkania z podróżą: "Powiedzcie innym, jaki Iran jest naprawdę"

Zapraszamy na wydarzenie "Powiedzcie innym, jaki Iran jest naprawdę" w ramach cyklu "Przez Świat. Spotkania z podróżą". Spotkanie odbędzie się 24 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

O swojej podróży do Iranu opowiedzą Natalia i Aneta Kulig.

Iran to zachwyt od pierwszego wejrzenia. Kolory, ludzie, smaki, zapachy, miejsca sprawiły, że irańska rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. Jeszcze nie wylądowałyśmy w Teheranie, a na pokładzie samolotu poznajemy kogoś zupełnie jakby nie z tego świata…

Irańczycy, mimo swoich surowych rysów twarzy i groźnych min, są cudownymi ludźmi, których gościnność przebija wszystko, czego dotychczas doświadczyłyśmy w różnych zakątkach świata. Naszą podróż rozpoczęłyśmy we dwie, ale nie było nawet 1 godziny, żebyśmy były same. Zewsząd dało się słyszeć radosne "welcome to Iran" i czuć ciekawskie spojrzenia oraz szczere uśmiechy. Rzeczywiście, dwie dziewczyny o kolorowych oczach i blond włosach wyglądają dość niecodzienne w hidżabie.

…o ludziach, gościnności, bezpieczeństwie, podróżowaniu po kraju – o tym usłyszycie w Chatce Żaka. Opowiemy też, kim był człowiek z samolotu, spełnimy również wielką prośbę Irańczyków: "Powiedzcie innym, jaki Iran jest naprawdę".

Natalia i Aneta Kulig – siostry, które oprócz więzów rodzinnych łączy wspólna pasja do podróżowania. Dzięki otwartości na ludzi i nastawieniu na chęć doświadczenia przygody, dotychczas są dla siebie najlepszymi towarzyszami każdej podróży.

Swoje podróże za każdym razem zamykają w ramach urlopu, by po powrocie wrócić do swoich miejsc pracy. Cel każdej wyprawy wymyślają na bieżąco - w zależności od okoliczności, pory roku, ceny biletów lotniczych albo... od tego, jaki przewodnik któraś z nich otrzymała w ramach prezentu urodzinowego. Tym sposobem odwiedziły już m.in.: Maroko, Tajlandię, Malezję, Wietnam, Laos, Kambodżę czy Iran.


Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy  
Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie trzy miejsca. Ilość miejsc ograniczona.

Aby się zapisać, należy wysłać wiadomość prywatną na stronie Przez Świat. Spotkania z Podróżą na Facebooku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności