Przez Świat: Podróże z Pazurem

Zapraszamy na spotkanie z autorami bloga Podróże z Pazurem, które odbędzie się w Chatce Żaka 17 stycznia 2020 r. o godz. 18:30.

Podróże z Pazurem, czyli Iza i Piotrek wraz ze swoim psem, Snupim, w wyprawie dookoła świata. Ostatnie 2 lata i 2 miesiące spędzili w nieprzerwanej podróży. Głównie autostopem, bo tak dostali się z Polski do Gwatemali. Przekroczyli Ocean Atlantycki jachtostopem z Maroko do Brazylii, pływali trochę po Karaibach i 2 razy przez Kanał Panamski. Przepłynęli rzekę Amazonkę i jej dorzeczami dostali się do Ekwadoru. Zwiedzili całą Amerykę Południową i Centralną. Snupi zawitał z nimi już w 36 krajach na 5 kontynentach (podróżuje od 2014 r.). Wspólnie przejechali ponad 50 tys. kilometrów. Snupi zdobył Jabal Toubkal w Maroko, wulkany powyżej 4 tys. w Ekwadorze, jego rekord wysokości to 5822 m n.p.m. wulkan Misti w Peru. Uprawiają długie trekkingi, jak 10-dniowy na płaskowyż (górę) Roraima w Wenezueli czy ścieżkę Alpine w górach Huayhuash w Peru (uznawany za jeden z najtrudniejszych i najpiękniejszych trekkingów na świecie - biegnie cały czas na wysokości od 4000 do 5100 m n.p.m., dla nich był to 11-dniowy trek). Potem aktywne wulkany w Gwatemali: Fuego, Acatenango, Pacaya, Santa Maria z Santiaquito. Byli też w szwajcarskich Alpach i Kaukazie. Snupi robił też z nimi kilka via ferrat i zjeżdżał na tyrolce.

Obecnie są w Polsce, postanowili zrobić krótką przerwę, by zobaczyć rodzinę. Pod koniec stycznia wracają do Gwatemali, by kontynuować wyprawę (powrót do Polski z Gwatemali i teraz powrót do Gwatemali to jedyne momenty, kiedy skorzystali z samolotu). Z Gwatemali chcą udać się przez Meksyk, USA, Kanadę, Alaskę, następnie Morze Beringa, przedostać się do północno-wschodniej Rosji, zwiedzić Kamczatkę, północne Chiny itd. aż skończą pętlę w Polsce. Jeśli chcesz posłuchać o tym, o podróżowaniu z psem, o tym wszystkim dobrym, ale też i złym, co zobaczyli, a także ich odczuciach, to zapraszamy. Piotr i Iza zamierzają dużą cześć swojego wystąpienia przeznaczyć na pytania od Was. Jak twierdzą, nie boją się żadnego. Dlatego przygotujcie się i zapiszcie swoje pytanie na kawałku kartki, który wrzucić będzie można do pudełka i wylosować. Spokojnie, pytania będzie można też zadawać bezpośrednio z sali.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Rezerwacja miejsc wyłącznie przez portal Evenea: https://evenea.pl/event/podrozezpazurem/

W razie zmiany planów prosimy o wiadomość, żebyśmy mogli odblokować miejsca w systemie. Rezerwacja wygasa o 18:25.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności