Przez Świat: "Osły, konie i koczownicy w Tien-Szan"

Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przewie Spotkanie z Podróżą, które odbędzie się 26 września 2019 r. o godz. 18:30 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Tym razem Artur Porębski, przewodnik SKPB Lublin zabierze nas do Kirgistanu. Przekonamy się, że na takie wyjazdy można zabierać także dzieci.

Na mapie hipsometrycznej Kirgizja to głównie kolor czerwony i brązowy, Góry Tien Szan. W Kirgizji ponad 93% kraju to góry, średnia wysokość to 2750 m n.p.m. Z jeżdżenia palcem po mapie rodzą się marzenia, a z nich plany i wreszcie konkretne podróże. Jeszcze do XIX wieku w tym kraju praktycznie nie było miast, ludność stanowili w większości koczownicy. W takich miejscach nikt nie pozwoli ci przejść bez zamienienia chociażby kilku słów. Gościnność jest złotą zasadą. Kraj z racji swojego położenia, historii i biedy był przez wieki izolowany od reszty świata. Nawet w miastach spotyka się ludzi w tradycyjnych ubraniach.

Od kilku lat można dość tanio (600-1100 zł) i bez wiz dolecieć do Ałma-Aty w Kazachstanie, a stamtąd w 3-4 h autobusem lub taksówką do Biszkeku. Trzeba tam jeździć dopóki nie zadepczą tego miejsca tłumy turystów. Stąd też nasze dwie letnie podróże do Kirgizji w roku 2018 i 2019.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez wysłanie wiadomości prywatnej do profilu Przez Świat. Spotkania z Podróżą na Facebooku. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o przybycie 10-15 min wcześniej oraz o punktualność. Po rozpoczęciu pokazu nie ma możliwości wejścia do sali.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności