Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Już w sobotę, 21 czerwca 2025 roku, zapraszamy do Chatki Żaka na wyjątkowe wydarzenie podsumowujące Warsztaty Teatralne – finałowe pokazy performansów przygotowane przez uczestników cyklu. Startujemy o godzinie 12:00 przy głównym wejściu do Chatki Żaka!
Przedstawimy trzy autorskie performansy, które są efektem kilkutygodniowej pracy z ruchem scenicznym, tekstem i kreacją postaci. To swoisty artystyczny dyplom młodych twórców, którzy poprzez teatr szukają odpowiedzi na współczesne pytania i emocje.
Motyw przewodni? Obfitość – interpretowana wielowymiarowo, nieoczywiście, czasem boleśnie. To temat, który prowokuje, pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji.
Inspirowana dramatem Nosorożec Eugène’a Ionesco. Absurd, strata i przemiana. Performans ukazuje moment, w którym nadmiar prowadzi do destrukcji, a człowiek staje się sprawcą własnego końca.
Performance ruchowy inspirowany teledyskiem Miłość, miłość Krzysztofa Zalewskiego. O myleniu obfitości z miłością, o gestach, które zamiast zbliżać – oddalają.
Opowieść o potrzebie porozumienia – z drugim człowiekiem i z samym sobą. O słowie „nie”, które słyszymy zbyt często. O granicach – fizycznych i emocjonalnych.
To wydarzenie to coś więcej niż teatr – to szczery, surowy, poruszający głos młodego pokolenia. Zobacz, jak współczesny performans może mówić o świecie – bez filtra, bez patosu, prosto z wnętrza.
Do zobaczenia!