Nabór na warsztaty bębniarskie

Ogłaszamy nabór na warsztaty bębniarskie w ramach Artystycznych Warsztatów Umiejętności.

Podczas warsztatów nauczymy się profesjonalnej gry na na bębnach typu conga, djembe, bongosy, darabuka, poznamy techniki uderzeń, a także wiele ciekawych rytmów (głównie afrykańskich, azjatyckich i kubańskich) oraz obrzędowych śpiewów afrykańskich. Dzięki zajęciom nauczymy się pracować w grupie, będziemy odkrywać i rozwijać swoje talenty. Gra na bębnie, jako jedna z form muzykoterapii, pozwoli nam także wywołać wiele pozytywnych emocji i poprawić samopoczucie.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności na koncercie z cyklu "Powachluj na scenie" w semestrze letnim lub na Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności w listopadzie każdego roku. Dotychczas w wyniku warsztatów powstał m.in. zespół Młode Djembe (2007 r.) oraz grupa najnowszych adeptów sztuki perkusyjnej Wabazaa.

Warsztaty skierowane są do osób powyżej 12 roku życia - studentów jak i wszystkich, którzy pragną poznać tajniki gry na pierwszym instrumencie świata. Mile widziani również seniorzy! 
Ilość miejsc ograniczona do 10 osób.

Kurs trwa 10 godzin, lekcje odbywają się raz w tygodniu i trwają 1 godzinę. 
Organizator udostępnia profesjonalne instrumenty.

Termin: wtorki w godzinach popołudniowych i wieczornych

Miejsce: sala 016 (Inkubator Medialno-Artystyczny Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16)

Cena: 20 zł / 1 h 

Prowadzenie: Agnieszka Kołczewska - muzyk, perkusjonistka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym (warsztaty prowadzi od 1996 r.), www.agabum.pl

Zapisy na warsztaty prowadzone będą 8 października 2018 r. o godzinie 18:00 w sali 016 (Inkubator Medialno-Artystyczny Chatki Żaka). Spotkanie przy portierni.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

    Aktualności