Nabór grup teatralnych na XIV Festiwal Teatralny "Kontestacje"

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z ACK UMCS „Chatka Żaka” ogłasza nabór kandydatów na XIV edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 26 do 29 kwietnia 2018 r.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XIV „Kontestacji” to: Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie przez sztukę.

W ramach XIV edycji „Kontestacji” odbędzie się także IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa: Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!.

Jeżeli idea kontestacji jest Ci bliska, wyślij zgłoszenie

Nabór rozpocznie się 24 stycznia i potrwa do 28 lutego 2018 r. O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do końca lutego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

    Aktualności