Marek Skowronek wśród laureatów Konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2020

W Warszawie został rozstrzygnięty doroczny konkurs Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia „Dziennikarz Medyczny Roku 2020”. Jury złożone z publicystów, lekarzy i dziennikarzy oceniało prace w czterech kategoriach – publikacji prasowej, internetowej, audycji telewizyjnej i radiowej. W kategorii audycja radiowa, do której została zgłoszona rekordowa liczba - ponad 180 audycji i programów o tematyce medycznej i profilaktyce zdrowia – II nagrodę Jury przyznało Redaktorowi Naczelnemu Akademickiego Radia Centrum, Markowi Skowronkowi.

Autorska audycja red. Marka Skowronka „60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” jest emitowana w programie Radia Centrum od ponad trzech lat we wtorki o 19:00. W cotygodniowym programie poruszane są bieżące tematy dotyczące zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej. W roli ekspertów występują specjaliści z wielu dziedzin medycyny m.in. kardiologii, endokrynogolii, pediatrii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i chorób zakaźnych reprezentujących ośrodki medyczne z całej Polski.

Z dziennikarzy lubelskich mediów w kategorii program telewizyjny – III miejsca ex-aequo zajęły Małgorzata Orłowska i Anna Kurzępa z TVP 3 Lublin, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Małek-Stańkowska także z TVP 3 Lublin. W kategorii publikacja prasowa wyróżnienie przyznano Katarzynie Prus z Dziennika Wschodniego.

Organizatorem Konkursu jest powstałe w 2002 roku Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Głównym celem i zadaniem jest krzewienie edukacji prozdrowotnej wśród społeczeństwa poprzez podnoszenie świadomości i wiedzy dziennikarzy. Obecnie jest największą organizacją skupiające dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce.

Tegoroczna edycja Konkursu cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem dziennikarzy parających się tematyką medyczną. Łącznie do wszystkich kategorii zostało zgłoszonych 720 publikacji.

    Aktualności