Linie programowa VISUAL ART

Prezentujemy ostatnią linię programową - VISUAL ART. Przedstawiają je kuratorki linii, czyli Mieczysława Goś i Agnieszka Dudek.

VISUAL ART w Chatce Żaka to przestrzeń spotkania i przenikania różnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych – tradycyjnych, jak i eksperymentalnych. To miejsce otwarte na wszelkie przejawy twórczości i ekspresji artystycznej, przybierającej często nieoczekiwane i zaskakujące formy. To przestrzeń awangardy – sztuki nowej, młodej, buntowniczej, intermedialnej, odważnie przekraczającej granice. Tu odnajdą się wszyscy pragnący realizować swoje codzienne i niecodzienne, ekstrawaganckie i awangardowe pomysły artystyczne. Visual Art w Chatce Żaka to miejsce kolaboracji i kształtowania się przemian kulturowych, twórczej inspiracji, poszukiwania siebie i integracji wszystkich wrażliwych na doświadczanie sztuki.

Kuratorzy

Mieczysława Goś – absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, od 40 lat pracownik ACK UMCS Chatka Żaka. Pedagog, animator kultury, akwarelistka, kurator sztuk wizualnych. Inicjator i założyciel galerii ACK UMCS w 1982 roku. Wychowała i ukształtowała kilka pokoleń postaw twórczych, ucząc odbioru, przeżywania i obcowania ze sztuką.

Agnieszka Dudek – artystka intermedialna, historyk sztuki, projektantka grafiki, kurator sztuk wizualnych. Laureatka nagrody dla najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 roku. Uczestniczka i współorganizatorka wystaw sztuki, związana ze studencką Galerią Kont UMCS, od 3 lat pracuje w Chatce Żaka.

Kontakt do kuratorów linii: visualart@ack.lublin.pl

Więcej o linii, jej programie i działaniach, w których możesz wziąć udział, dowiesz się w zakładce VISUAL ART.

#twórczość

#forma

#awangarda

#intermedia

#eksperyment

    Aktualności