Koncert zamykający obchody Inauguracji Roku Akademickiego

Zgodnie z tradycją, od 1944 roku uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego na UMCS odbywa się 23 października, honorując tym samym dzień, w którym powołano do życia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

W tym roku, uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert ”LIBERTANGO” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo. Muzyce towarzyszyć będzie choreografia Anny Iberszer i Piotra Woźniaka. Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00 w sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku. Zespół tworzą: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. Instrumentarium Kwintetu Tanguillo nawiązuje do Quinteto Tango Nuevo - zespołu założonego przez argentyńskiego mistrza bandoneonu – Astora Piazzollę.

Sztuka wykonawcza członków zespołu to wzór doskonałego warsztatu, precyzji realizacji a jednocześnie niesamowitej ekspresji. Ich gra to ogień, który nie spala lecz pobudza wyobraźnię. Wykonywane przez nich tanga mają ciekawy, niepowtarzalny charakter zapewne za sprawą różnorodności stylów realizowanych przez członków zespołu m.in. takich jak muzyka klasyczna, jazz, poezja śpiewana, flamenco, romanse rosyjskie oraz folk. Kwintet Tanguillo posiada w swym dorobku dwie płyty CD: Kwintet Tanguillo, PROQ07/2010, i PIAZZOLLA SZMEREK wydanej w prestiżowej firmie fonograficznej DUX, na których zarejestrowano tanga Astora Piazzolli.

Wstęp na koncert jest wolny. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    20 października 2016