Koncert Noworoczny Zespołu Tańca Ludowego

Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018 r., o godzinie 11.00 w Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.

W tym roku Koncert Noworoczny to wydarzenie szczególne, które zainauguruje obchody 65-lecia istnienia Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Na koncercie zaprezentowane zostaną tańce lubelskie, jak również tańce i przyśpiewki z innych regionów Polski. Tego dnia wystąpią przed Państwem wszystkie grupy taneczne oraz kapela i soliści.

Na koncert obowiązuje wstęp wolny.

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim Zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Obecnie dyrektorem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest Lech Leszczyński. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności