Koncert noworoczny "Najpiękniejsze Kolędy Europy"

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka zapraszają na koncert noworoczny pt. „Najpiękniejsze Kolędy Europy”, który odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 r., o godzinie 16.00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Na scenie wystąpi sopranistka, Agnieszka Gertner-Polak, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Wiedniu. Artystka występowała na wielu międzynarodowych scenach i festiwalach muzycznych, śpiewała także dla Jana Pawła II w Watykanie. Współpracowała z kompozytorem Robertem Jansonem i orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Solistce akompaniować będzie na fortepianie Monika Rosca, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, adiunkt w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego, laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce, we Francji, Włoszech i w Grecji. Znana z kreacji roli Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” z 1973 r.

Koncert poprowadzi Grzegorz Polak, dziennikarz katolicki, działacz ekumeniczny, popularyzator nauczania papieskiego, laureat nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka oraz nagrody „Totus”.

Podczas pięciu części koncertu usłyszymy jedne z najpiękniejszych europejskich kolęd. Oprócz znanych nam polskich utworów będziemy mieli okazję wysłuchać kompozycji hiszpańskich, włoskich, słowackich, czeskich czy austriackich. Artystki zaprezentują takie kolędy jak „Bóg się rodzi”, „Campana sobre campana”, „Tu scendi dalle stelle” czy „Still, still, still”.

Na koncert obowiązuje wstęp wolny.

Po koncercie odbędzie się tradycyjne spotkanie noworoczne Pracowników UMCS.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności