Koncert Debiutowy Zespołu Tańca Ludowego

Zespół Tańca Ludowego UMCS serdecznie zaprasza na Koncert Debiutowy, który odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r., o godzinie 11:00 w Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.

Tegoroczny występ z racji nadchodzącego święta Zespołu – Jubileuszu 65-lecia – odbędzie się w wyjątkowo poszerzonym repertuarze. Po raz pierwszy na scenie wystąpią debiutanci z grupy młodszej, a także grupa średnia i starsza w nowym repertuarze.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną tańce narodowe, regionalne oraz piosenki i przyśpiewki ludowe.

Na koncert obowiązuje wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim Zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Obecnie dyrektorem, kierownikiem artystycznym i choreografem jest Lech Leszczyński. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach.

    Aktualności