Koncert: Ballad Book Made in #jazzUMCS

25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 19:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka odbędzie się koncert pt. "Ballad Book Made in #jazzUMCS".

Wokaliści i instrumentaliści, studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS, zaprezentują program złożony z samych ballad – utworów spokojnych i stonowanych. Ich wykonanie wymaga najwyższego stopnia wtajemniczenia w jazzowe arkana, a oddanie głębi wyrazowej w pełni odzwierciedla osobowość artysty.

W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie, między innymi: „Świat Ordonki” Agnieszki Osieckiej i Juliusza Loranca, „Brzydcy” i „Ołów” Jana Wołka i Krzysztofa Ścierańskiego, „Daj” Adama Kreczmara i Jerzego Andrzeja Marka, a także „Georgia”, „The Nearness of You” i „Blame It On My Youth”.

Od kilku lat nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą „Made in #jazzUMCS” opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz. Nad repertuarem, który zostanie zaprezentowany 25 stycznia, pracuje od października.

„Ballad Book Made in #jazzUMCS” to kolejny występ studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Koncerty te wpisują się w stały scenariusz pejzażu artystycznego Lublina.

Wykonawcy:

Zuzanna Kosek - viol 
Justyna Pazera – viol 
Wojciech Gadaszewski – p 
Piotr Nowakowski – p, kb 
Mateusz Roger Strzępa – p, acc 
Jan Jasiński - g 
Jan Załęski - g 
Arek Borzęcki - b 
Piotr Chołody - b 
Piotr Karczewski – dr, perc 
Przemysław Wójcik – dr, perc 
vocal: 
Anna Karp 
Katarzyna Motyka 
Aleksandra Rudzińska 
Martyna Sabak 
Bartłomiej Kawałek 
Łukasz Kukiełka

Opieka artystyczna: dr hab. Mariusz Bogdanowicz 
Koordynator cyklu: dr hab. Zofia Bernatowicz, prof. nadzw.

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności