II Festiwal Przez Świat. Spotkania z podróżą już za 3 dni!

Od czwartku do niedzieli zaprosimy Was w podróż do najbardziej odległych zakątków świata.

W tej edycji głównymi gośćmi Festiwalu będą: Aldona i Daniel z Groszkiem, czyli ekipa KamperManiak z opowieścią o wyprawie nad Bajkał oraz Agnieszka Dziadek, zdobywczyni Kolosa za 2019 r., która opowie o przejściu jednego z najdłuższych szlaków Ameryki Północnej – Appalachian Trail.

Oprócz nich, spotkamy się także z Andrzejem Bojańczykiem, który zabierze nas do Etiopii, Piotrem Wnukiem, którego pasją są podróże po Indochinach czy Hanną Zieleźnik-Rybak, która autostopem zajechała aż do Australii i na Nową Zelandię. Z Witoldem Palakiem pojedziemy motocyklem dookoła Indii, zaś z Natalią Kulig przejdziemy trasę trekkingu do Bazy pod Mount Everestem. Beata i Dariusz Cłapa zabiorą nas do tajemniczej i nieodkrytej przez turystów Wenezueli.

W programie przewidziana jest też prezentacja w języku angielskim, dedykowana zagranicznym studentom mieszkającym w Lublinie. O swojej podróży po Irlandii opowie Anna Śliwa.

W czasie Festiwalu będzie można także dowiedzieć się nieco o fotografowaniu w podróży. Tajniki robienia dobrych zdjęć zdradzi fotograf, organizator warsztatów fotografii podróżniczej i wyjazdów fotograficznych m.in. do Gruzji czy Kirgistanu – Dawid Nowakowski. O tym, jak zorganizować samodzielny wyjazd opowiedzą Anna Śliwa i Paweł Goleman – przewodnicy i podróżnicy, którzy sami przygotowują swoje podróże. Będzie też lubelski akcent. Przewodnik inspiracji Łukasz Fiuta zabierze nas w podróż przez lubelskie smaki i przysmaki charakterystyczne dla naszego miasta.

Już teraz zapisz sobie link do transmisji na żywo.

Więcej informacji i dokładny program znajdziesz tutaj.

    Aktualności

    Data dodania
    12 kwietnia 2021