Finał Projektu ŻAKART za nami! - zobacz zdęcia

Przyszedł czas by podsumować projekt ŻAKART - edukacyjny wymiar kultury studenckiej! Co się działo przez ostanie 2 miesiące?

Wspólnie z jednostkami akademickimi zorganizowaliśmy 37 wydarzeń w 13 miastach w Polsce!
 
132 studentów zaprezentowało swoją działalność artystyczną!
 
Na scenach w całej Polsce odbyło się:
6 spektakli teatralnych
3 koncerty
2 spektakle teatru tańca
1 spektakl muzyczny
1  projekcja filmowa
 
Nie licząc warsztatów i prelekcji! 
 
W ten weekend odbył się FINAŁ PROJEKTU. Dyrektorzy i kierownicy akademickich jednostek kultury z całego kraju spotkali się w Chatce Żaka, by podsumować dotychczasowe działania i zaplanować kolejny kroki. Wszystko po to, by nasi studenci mogli się jak najszybciej i jak najefektowniej rozwijać.
 
W piątek i sobotę nie zabrakło warsztatów, integracji, czy dyskusji. Był także czas na prace koncepcyjne i działania artystyczne.

Czym dokładnie jest projekt ŻAKART?

Tegoroczny projekt ŻAKART jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2019 roku działań w ramach szerszej inicjatywy jaką jest FORUM KULTURY STUDENCKIEJ. Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie wraz Narodowym Centrum Kultury w 2019 roku przeprowadziło badania dotyczące diagnozy kultury studenckiej w Polsce.
 
Co się okazało? 
 
Okazało się, że studenci uczestniczą w życiu kulturalnym nie tylko jako odbiorcy, ale niezwykle często są jego aktywnymi uczestnikami. A my jesteśmy tutaj po to, by ich wspierać i stwarzać przestrzeń do działania!
 
Forum Kultury Studenckiej to:
 • integracja studentów z całej Polski
 • wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, rozwój osobisty
 • wzmocnienie sektora kultury studenckiej w Polsce
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

fot. Jan Jeżak

  Aktualności

  Autor
  Paweł Bik
  Data dodania
  28 listopada 2022