Dzień Kobiet z Chatką Żaka!

Świętujemy! 8 marca widzimy się na celebrowaniu wyjątkowego dnia, drogie panie. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy i zapiszcie się na wydarzenia.

Podczas dnia w Chatce obejrzycie film, potańczycie, zobaczycie, jak wygląda obraz kobiety w plakacie filmowym, a nawet pójdziecie na koncert! Sprawdźcie harmonogram działań i zapiszcie się na wybrane wydarzenie lub na wszystkie.

Szczególnie zapraszamy Kobiety pracujące i studiujące na naszej uczelni. Oczywiście miło nam będzie gościć również Panów.
Wszystkie wydarzenia, poza poranną premierą filmu o godzinie 9:00, odbywają się stacjonarnie, u nas w Chatce. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Harmonogram wydarzeń:

09:00 - premiera etiudy reportażowej „Siła kobiet” na Facebooku (online)
Film opowiada o kobietach sukcesu naszej Alma Mater.

13:00-13:15 - występ Zespołu Tańca Ludowego pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej
Świętowanie rozpoczniemy pod pomnikiem naszej patronki krótkim pokazem Zespołu Tańca Ludowego. Następnie ZTL zaprowadzi nas tanecznym krokiem do Chatki Żaka.

13:30-15:00 - projekcja filmu “Carmen” opatrzona wstępem Piotra Kotowskiego, kuratora linii KADR i kierownika kina studyjnego Chatki Żaka (zapisy na film - link, liczba miejsc ograniczona).

16:00-18:15 - warsztaty improwizacji tanecznej z Pauliną Zarębską, kuratorką linii RUCH, “Kobieta w ruchu” połączone ze spotkaniem z psychologiem Marleną Stradomską. 
Warsztaty rozwiną świadomość ciała i pomogą otworzyć się na eksplorację własnego “ja” poprzez taniec. Odbędzie się także spotkanie z psychologiem: “Psychologia kobiety - poczucie własnej wartości a wewnętrzny krytyk”. W jaki sposób uciszyć wewnętrznego krytyka i zadbać o poczucie własnej wartości? Punkt obowiązkowy, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości. (zapisy na warsztaty - link, liczba miejsc ograniczona).

17:30-18:30 - wernisaż wystawy “Kobieta w plakacie filmowym” z kolekcji plakatu Piotra Kotowskiego, recenzent: prof. Irena Nawrot-Trzcińska. Kuratorkami są Mieczysława Goś i Agnieszka Dudek, zajmujące się linią programową VISUAL ART.
Od 8 marca w Galerii Głównej Chatki Żaka, będzie można obejrzeć wystawę „Kobieta w plakacie filmowym” z kolekcji plakatu Piotra Kotowskiego. Zobaczymy prace najwybitniejszych artystów Polskiej Szkoły Plakatu, których głównymi bohaterkami są kobiety.

18:30-20:00 - koncert “Kochaj” Studentów Wydziału Artystycznego pod kierunkiem dr hab. Tomasza Momota i mgr Natalii Wilk, kuratorów linii DŹWIĘK. Wydarzenie rozpocznie 30-minutowa improwizacja teatralna Przemysława Buksińskiego, kuratora linii SŁOWO. W koncercie usłyszmy największe przeboje z repertuaru lubelskiego artysty Piotra Szczepanika, który swoje muzyczne kroki stawiał na scenie ACK UMCS Chatka Żaka. Wydarzenie uświetni występ taneczny Pauliny Zarębskiej.
(zapisy na koncert - link, liczba miejsc ograniczona)

Dzień kobiet w Chatce odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Dlatego też przed wejściem na wydarzenie należy wypełnić deklarację covidową. Możecie także przyjść z wypełnionym dokumentem - formularz do pobrania (link).

Bądźcie z nami tego dnia! W końcu Chatka jest kobietą!

    Aktualności

    Autor
    Karolina Kałkucka
    Data dodania
    5 marca 2021