Co obejrzysz w Chatce? Linia programowa KADR

Wczoraj odkryliśmy kolejną kartę - linię programową KADR. O szczegółach opowiedział jej kurator, Piotr Kotowski.

KADR to spotkania z dobrym filmem, który wyróżnia się artystyczną jakością, to utwory oryginalne i wymagające w odbiorze. KADR to najciekawsze premiery, prezentacje kina autorskiego, filmy fabularne i dokumentalne, obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, często niedostępne w lubelskich kinach.

KADR kieruje swoją działalność do społeczności akademickiej zainteresowanej sztuką filmową, do kinomanów, którzy widzą w filmie coś więcej niż tylko rozrywkę, a po projekcjach chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego kina, a także poznać historię X Muzy.

Kurator

Piotr Kotowski – pracownik ACK UMCS Chatka Żaka od 45 lat, publicysta filmowy, tłumacz, animator kultury filmowej. Współzałożyciel firmy dystrybucyjnej Black Cat, ekspert Stowarzyszenia Kin Studyjnych, wieloletni wiceprzewodniczący Polskiej Federacji DKF. Członek jury na międzynarodowych festiwalach filmowych i długoletni rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dwukrotny laureat nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kontakt do kuratora linii KADR: kadr@ack.lublin.pl

Więcej o linii, jej programie i działaniach, w których możesz wziąć udział, dowiesz się w zakładce KADR.

#art-house

#przeglądy

#klasyka

#DKF

#kino autorskie

    Aktualności

    Autor
    Karolina Kałkucka
    Data dodania
    21 stycznia 2021