Maciej Wierzyński gościem Wydziału Politologii

Wydział Politologii zaprasza na spotkanie z redaktorem Maciejem Wierzyńskim znanym publicystą i dziennikarzem, autorem książki „Trzy połówki życia”.

„Trzy połówki życia” to najnowsza książka Macieja Wierzyńskiego zawierająca elementy pamiętnika, pełna wspomnień i refleksji dotyczących drogi życiowej autora. Publikacja opisuje m.in. kulisy dziennikarstwa w czasach PRL, relacje z najbliższymi, przywołuje lata emigracji i powrotu do ojczyzny. Napisana z dużą dawką autoironii i poczucia humoru. Ponadto zawiera wyjątkowe fotografie pochodzące z prywatnego archiwum autora.

Redaktor Maciej Wierzyński dziennikarz i publicysta. Swoją karierę dziennikarską zaczynał w połowie lat 60. w „Przeglądzie Kulturalnym”. Pracował również w „Polityce”, „Kulturze” i w Telewizji Polskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został zwolniony z telewizji. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Był stypendystą Uniwersytetu Stanforda i Pennsylvania State University. Był redaktorem naczelnym pierwszego wschodnioeuropejskiego biura Radia Wolna Europa. W 1992 roku wyjechał do Waszyngtonu, gdzie przez osiem kolejnych lat był szefem polskiej sekcji "Voice of America". Później został redaktorem naczelnym "Nowego Dziennika" w Nowym Jorku. W 2005 roku związał się z TVN24, gdzie obecnie pełni funkcję doradcy dyrektora departamentu informacji. Od 2006 roku jest gospodarzem programu "Horyzont". Odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie odbędzie sie 4 marca 2019 r. o godz. 16:00 w sali 115 (Sala Rady Wydziału Politologii), Plac Litewski 3, Lublin.

Serdecznie zapraszamy!

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    26 lutego 2019