06.05.20 r. - otwarcie Biblioteki Głównej UMCS

   

Komunikat Dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 6 maja 2020 r. w Bibliotece Głównej zostaje uruchomiona dla czytelników możliwość wypożyczenia i zwrotu książek w godzinach 9.00-13.00.

Zadania będą realizowane w Wypożyczalni i obszarze Wolnego Dostępu na parterze głównego gmachu Biblioteki.

W dalszym ciągu dla czytelników zamknięte pozostają wszystkie CZYTELNIE w Bibliotece Głównej. Czytelnia Czasopism nie będzie realizowała zamówień czasopism.

Na terenie Biblioteki czytelnicy mają obowiązek używania maseczek. Przy wejściu należy zdezynfekować dłonie w wyznaczonym do tego miejscu.

Zamawianie komputerowe książek zostanie włączone 6 maja 2020 roku, pozycje nieodebrane w ciągu 5 dni od daty zamówienia będą odsyłane do magazynu.

Godziny realizacji zamówień w BG UMCS : 

Poniedziałek - Piątek

Zamówienie 

Odbiór

do 8.00

od 10.00

8.00-10.00

od 12.00

po 10.00

od 10.00 kolejnego dnia

                          sobota nieczynne

 

Wypożyczanie księgozbioru z obszarów Wolnego Dostępu odbywa się poprzez bibliotekarza. Czytelnicy, którzy chcą wypożyczyć książki z WD proszeni są o spisanie z katalogu sygnatury dziedzinowej dla danej pozycji w statusie Dostępny. Nie udostępniamy książek z księgozbioru podręcznego WD w statusie Dostepny na miejscu (nie ma możliwości robienia skanów i zdjęć).

Aktualizacja kont bibliotecznych oraz ponowne wypożyczenie książek z wykorzystanym limitem prolongat możliwe jest drogą mailową cyrkul@poczta.umcs.lublin.pl lub telefonicznie                 81 537 58 02 w godz. 9.00-13.00.

Od 11 maja wyłączone będą automatyczne rezerwacje w związku z koniecznością przeprowadzenia kwaranntanny książek.

Naliczanie opłat za przetrzymanie książek nie obowiązuje do 31 maja br.

Wszystkie informacje odnośnie funkcjonowania Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych będą zamieszczane na bieżąco.

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    5 maja 2020