Absolwenci Instytutu Kulturoznawstwa UMCS: Ewelina Jurasz

Ukończyła kulturoznawstwo w UMCS w 2013 roku, a w 2015 zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej.Obecnie pracuje jako dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie od 2018 roku. Wykładowczyni w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie od 2018 roku (www.bwakrosno.pl). Wykładowczyni w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwentka XIV Edycji Programu Liderzy PAFW. W latach 2015-2018 dyrektorka w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale (www.mck-boguchwala.pl). Konsultantka regionalna programu Erasmus+ Młodzież (http://erasmusplus.org.pl/), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016 rok) w dziedzinie animacji i edukacji kulturalnej. Poprzednio pracowała w samorządowej instytucji kultury – Estradzie Rzeszowskiej, jako specjalistka ds. projektów, koordynatorka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Ukończyła kulturoznawstwo w UMCS w 2013 roku, a w 2015 zarządzanie na Politechnice Rzeszowskiej.

W kwietniu 2013 roku zostałam zaproszona do stworzenia programu i poprowadzenia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w ramach projektu „Wschód Kultury”(www.inkubatorkultury.eu). W grudniu 2013 z mojej inicjatywy powstał dział Animacji i rozwoju kultury, który jest jednostką nadrzędną dla Inkubatora. Ze względu na wyzwania i możliwości na stałe zamieszkałam w Rzeszowie, później mieszkałam i pracowałam w Boguchwale. Z lokalną społecznością udało się zrealizować m.in. projekt "Zoom na Centrum - w działaniu" dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury i Klimatyczną Kawiarnię Społeczną przy zaangażowaniu środków ze zbiórki publicznej.

Praca dyrektora łączy w sobie zarówno odpowiedzialność za program i jakość działań z ciągłą uwagą skierowaną na ludzi i na pieniądze jakimi dysponujemy. To nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań, nauka przez doświadczenie, stawianie czoła zmianom w prawie i finansach, praca na relacjach i nad relacjami.

Dążę do wprowadzenia systemowych zmian w zarządzaniu kulturą i włączaniu młodzieży. W tym pomogły mi studia kulturoznawcze. 

    Aktualności