Nominacja dla CJKP UMCS do nagrody Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej

6 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie nominacji do dwudziestej drugiej edycji plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej oraz jedenastego konkursu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej.

Do plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej zgłoszono 10 kandydatów, będących postaciami z życia publicznego, które w mistrzowski sposób posługują się językiem polskim. Podczas uroczystości Nominowani próbowali przekonać o swoim talencie zgromadzonych na Zamku organizatorów i słuchaczy.

Do tytułu Kuźni Mistrza Mowy Polskiej zgłoszono pięć nominacji, w tym Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS, reprezentowane przez dr hab. Annę Dunin-Dudkowską, mgr Wiktoriję Hudy i Katarzynę Kornicką. Wyróżnienie to przyznawane jest placówkom publicznym zasłużonym w dziedzinie krzewienia kultury i piękna języka polskiego.

Publiczne wręczenie nominacji rozpoczęło jednocześnie ogólnopolski plebiscyt na zdobywcę tytułu Vox Populi w obydwu kategoriach. Jury konkursu dokona wybory trzech laureatów Mistrza Mowy Polskiej, zaś Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, skupiająca laureatów poprzednich edycji, przyzna jeden tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Głosować można na stronie Programu

Uwaga: z jednego adresu IP można wysłać tylko 1 głos na dobę! Każdy głos to jeden punkt.

Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na Gali Finałowej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu 3 października 2022 r.

Mamy nadzieję, że społeczność UMCS zagłosuje na swojego kandydata!

    Aktualności

    Data dodania
    7 czerwca 2022