Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej 2018

Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń na Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Kurs odbędzie się w terminie 1 - 22 lipca 2018 r. Przeznaczony jest  zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy pragną doskonalić znajomość języka polskiego. Zajęcia prowadzone są w kilkunastoosobowych grupach, w zależności od stopnia zaawansowania (poziomy od A1 do C1). W przypadku trudności z opanowaniem materiału, zapewniana jest dodatkowo indywidualna pomoc dla słuchaczy.

Program dydaktyczny: lektorat języka polskiego (60 godzin) dla uczestników o rożnych poziomach zaawansowania (początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych), bogaty cykl wykładów (35 godzin) z historii i kultury polskiej, prowadzonych w języku polskim i angielskim (do wyboru) oraz zajęcia praktyczne, w trakcie których uczestnicy będą mogli poznać polskie tańce, piosenki, teatr i film.

Program turystyczno-kulturalny:

 • wycieczki po Lublinie (zwiedzanie Zamku Lubelskiego, Kaplicy Trójcy Świętej, Archikatedry, Starego Miasta, Muzeum na Majdanku, Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego),
 • wycieczka do Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego,
 • wycieczka do Kozłówki i Kazimierza Dolnego (Pałac Zamoyskich i Muzeum Socrealizmu, Muzeum Nadwiślańskie, Góra Trzech Krzyży),
 • koncerty organowe, symfoniczne, muzyki klezmerskiej i ludowej,
 • ognisko w Wojciechowie.

Uczestnicy otrzymają podręczniki, dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu kursu. 

Zakwaterowanie i wyżywienie: uczestnicy zostaną zakwaterowani w domu studenckim, w pokojach dwuosobowych z dostępem do Internetu. Zapewniamy trzy posiłki dziennie w restauracji na terenie miasteczka akademickiego.

Opłata za kurs wynosi 800 EUR. Opłata obejmuje naukę, zakwaterowanie, wyżywienie oraz program turystyczno-kulturalny. Koszty podroży oraz ubezpieczenia uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Istnieje również możliwość opłacenia wyłącznie zajęć dydaktycznych – 1400 zł lub programu dydaktycznego i turystyczno-kulturalnego – 1800 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy  do 20 czerwca 2018 pod adresem polonia@poczta.umcs.lublin.pl.

  Aktualności

  Data dodania
  8 czerwca 2018