Relacja z VIII Międzynarodowego Sympozjum Dziejów Biurokracji

W dniach 7-9 czerwca w Sandomierzu w zamku królewskim oraz w ratuszu odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona dziejom biurokracji. Zorganizował ją Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wraz z Rosyjskim Państwowym Uniwersytetem Humanistycznym w Moskwie, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Towarzystwem Nauki i Kultury „Libra” i Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Sympozjum odbyło się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrza Miasta Sandomierza.

Referaty wygłosiło 64 uczestników, w tym 30 z zagranicy. Oprócz referatów plenarnych, sekcje konferencji dotyczyły biurokracji monarchii i republiki oraz biurokracji komunistycznej. Osobnym problemem rozpatrywanym na konferencji były związki biurokracji i kancelarii oraz biurokracji i archiwistyki. Wykład inauguracyjny pt. „Dokumenty, archiwa i pamięć” wygłosił kierownik Zakładu Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii UMCS prof. dr hab. Krzysztof Skupieński.

Referenci reprezentowali ośrodki akademickie Lublina, Warszawy, Krakowa, Kielc, Torunia, Łodzi, Siedlec, Częstochowy i Bydgoszczy, a także Moskwy, Sankt Petersburga, Charkowa, Jarosławia (Rosja), Symferopola, Orenburga, Briańska, Jekaterinburga i Riazania.

    Aktualności

    Autor
    Katarzyna Brzyska
    Data dodania
    11 czerwca 2019