Książka dr. A. Orzełka nominowana do Nagrody Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego

Informujemy, że książka dr. Ariela Orzełka, pt. Poszukiwanie modelu realizmu politycznego. Myśl i publicystyka Aleksandra Bocheńskiego (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2019), znalazła się w gronie prac naukowych nominowanych do Nagrody Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego za najlepszą książkę poświęconą historii i myśli politycznej Narodowej Demokracji.

W nominowanej książce analizowana jest m.in. ideowa ewolucja jej głównego bohatera, od ruchu mocarstwowego, „młodego konserwatyzmu” i fascynacji postacią Józefa Piłsudskiego do afirmacji tradycji obozu narodowego, zwłaszcza w aspekcie definicji reguł polityki międzynarodowej i oceny ostatnich kilku wieków historii Polski.

W poprzednich edycjach Nagrodą wyróżniono wybitnych znawców działalności politycznej i ideowej obozu narodowego, m.in. profesorów Jana Waskana, Adama Wątora i Tomasza Sikorskiego. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się jeszcze m.in. profesor Jarosław Tomasiewicz i Krzysztof Kosiński. Tegoroczny werdykt Kapituły Nagrody powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 

    Aktualności

    Data dodania
    2 maja 2021