II Rajd "Lubelszczyzna Nieznana"

28. listopada, odbył się drugi rajd "Lubelszczyzna Nieznana" zorganizowany przez członków Koła Metodologicznego Historyków UMCS, w którym wzięły udział 24 osoby.

W rajdzie, w którym wzięło udział 24 osoby, można z powodzeniem zaliczyć do bardzo udanych! Pogoda pozwoliła zrealizować cały zaplanowany program i zobaczyć wszystkie przewidziane miejsca: Zespół Dworcowy w Dęblinie, Cytadelę Dęblińską, cmentarz wojenny „Balonna”, Muzeum Sił Powietrznych, Fort II w Mierzwiączce oraz dawną lokomotywownie przy ulicy Towarowej. Rajd zakończył się o zmierzchu w gościnnych murach „Zajazdu na Towarowej”.
Warto również zaznaczyć, iż jeden z uczestników wybrał się na nasz rajd 2-krotnie, raz 21 listopada i ponownie 28 listopada. Cieszy fakt, iż tym razem przedział wiekowy oraz zainteresowania uczestników były bardzo zróżnicowane. Dobrze rokuje to na przyszłość i stawia większe wyzwania przed organizatorami. Takie właśnie grupy – wymagające i zainteresowane – lubimy najbardziej. Pragniemy serdecznie podziękować: Malwinie Smolak, bez której nasze zwiedzanie Twierdzy mogło by się nie powieść, Towarzystwu Przyjaciół Dęblina oraz naszemu Przewodnikowi, Marcinowi i Michałowi za świetną pomoc przy prowadzeniu grupy, a także pracownikom i zarządowi Zajazdu na Towarowej za wspaniałą gościnę. Dziękujemy również uczestnikom, którzy sprawili, że była to „impreza niepowtarzalna”.

 

    Aktualności

    Autor
    Tomasz Tarczyński
    Data dodania
    14 grudnia 2015