"Ambasadorowie Karier UE" - informacja w sprawie rozpoczęcia kolejnej edycji programu (2021/2022)

Szanowni Państwo,

Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM) uprzejmie informuje, że rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) - "Ambasadorowie Karier UE"

W związku z nowelizacją ustawy o działach administracji państwowej, w br. pełną koordynację ww. programu po raz pierwszy zapewni KPRM (poprzednio było to Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.

Poszukiwane są osoby z motywacją i łatwo nawiązujące kontakty, które z zapałem w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych.

Do zadań ambasadorów  należą m.in.:  udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl.

W ramach kontynuacji obecności Polaków w programie, DKSE KPRM zaprasza uprzejmie Państwa uczelnię do zgłoszenia akcesu do programu. Zgłoszenia prosimy przesłać na adres e-mailowy:  radomir.wojciechowski@kprm.gov.pl do 3 lutego 2021 roku wraz z podaniem danych osoby, która będzie odpowiadać za kontakt z DKSE KPRM oraz EPSO w sprawie programu i docelowo - wyboru studenta – ambasadora z danej uczelni. 

Termin zgłoszeń kandydatów zostanie doprecyzowany przez DKSE KPRM, w uzgodnieniu z EPSO, w późniejszym terminie tj. po wyłonieniu listy polskich uczelni wyższych zainteresowanych udziałem w programie.

Ze względu na fakt, iż zależy nam na jak najszerszym rozpropagowaniu możliwości udziału w tym programie, pozwalamy sobie skierować informację drogą mailową na szeroki rozdzielnik, to znaczy nie tylko do biur karier szkół wyższych, tak jak to bywało w przeszłości, ale również do rektorów/rektoratów. Mamy nadzieję na zainteresowanie Państwa potencjałem tego programu, jak również na nawiązanie kontaktów roboczych w kwestii promocji kariery w instytucjach UE na uczelniach wyższych.

Niezależnie od ew. zainteresowania Państwa aktywnym udziałem w programie Ambasadorowie Karier UE 2021/2022, będziemy zobowiązani za potwierdzenie danych kontaktowych pracowników Państwa uczelni, którzy odpowiedzialni są za problematykę promocji karier w instytucjach UE - w kontekście ew. przyszłej współpracy.

    Aktualności

    Data dodania
    28 stycznia 2021