Zaproszenie: „Wolność inspiruje kreatywność”

Zapraszamy do dyskusji w panelu projektu Creative Spirits pt. „Wolność inspiruje kreatywność” z udziałem lubelskich przedsiębiorców kreatywnych. Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2018 r. o godz. 13:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS (pl. Litewski 3).

Autorka grafiki: Renata Saba

Lubelscy przedstawiciele przemysłów kreatywnych zaprezentują swoją wizję wolności realizowaną w ich pomysłach i projektach. Ludzie działający w przemysłach kreatywnych dzięki swojej skłonności do innowacyjności stanowią najbardziej wartościową grupę wśród przedsiębiorców. To oni konceptualizując, a następnie komercjalizując własne idee i pomysły, są siłą napędową innowacyjnej gospodarki. Unikalni i kreatywni lublinianie, prowadzący działalność oraz tworzący nieszablonowe rozwiązania, zaprezentują swoje projekty jako przykład dobrych, rynkowych praktyk inspirujących innych. Podczas panelu zaprezentujemy potencjał środowisk kreatywnych w Lublinie, pokazując jak ważna w ich działaniach jest idea wolności.

Prelegenci:

  • Renata Saba - Studio Grafiki Manualnej "RENATA PISZE"
  • Michał Ćwiek, Mateusz Kunkiewicz - Fundacja Rozwoju Designu LuCreate
  • Joanna Hołda - Lubelski Instytut Designu
  • Stanisław Skulimowski - Fundacja "LUBLIN GAMEDEV"
  • Małgorzata Karwicka - Fundacja Piękno Panie, "Ładno Pracownia"
  • Wojciech Januszczyk - KRAJOBRAZY Fundacja Przestrzeni

Prelegenci:

Renata Saba - Studio Grafiki Manualnej "RENATA PISZE"
Właścicielka studia projektowego „Renata Pisze”. Plastyczka, projektantka form użytkowych, kreatorka. Stosuje nietypową formę reklamy: filmy pisane ręcznie. Maluje, projektuje i wykonuje szyldy, plakaty, afisze. Namawia wszystkich do używania rąk do pisania i rysowania – skutecznego  sposobu porozumiewania się. Motto Pani Renaty: “Jeżeli myślisz, że nic nie możesz zmienić – zmień myślenie.”

Michał Ćwiek, Mateusz Kunkiewicz - Fundacja Rozwoju Designu LuCreate
Fundacja Rozwoju Designu LuCreate to inicjatywa mająca na celu pokazanie potencjału oraz integrowanie środowisk kreatywnych na Lubelszczyźnie. Głównym celem jest rozwój designu poprzez budowanie relacji pomiędzy projektantami a środowiskiem biznesu, sztuki oraz społeczności lokalnych. Osią działań Fundacji jest organizacja wydarzeń i projektowanie. Pracownia to działające na zasadzie coworkingu miejsce, skupiające projektantów i specjalistów z branży kreatywnej.

Joanna Hołda - Lubelski Instytut Designu
Misją Instytutu jest promowanie designu jako strategicznego czynnika rozwoju gospodarczego, głównego czynnika wsparcia innowacji i obszaru, za pomocą którego można poprawić jakość życia. Celem Instytutu jest ustalenie standardów w zakresie projektowania i innowacji, promowanie dobrych praktyk w zakresie designu oraz stworzenie platformy współpracy lubelskich uczelni, biznesu, środowiska projektantów i administracji publicznej. Działania Instytutu mają pomóc zwiększyć wykorzystanie wzornictwa w procesach innowacyjnych firm i instytucji publicznych. Rolą Instytutu jest wsparcie sektora kreatywnego, promocja designu, umiędzynarodowienie produktów i usług z Lubelszczyzny.

Stanisław Skulimowski - Fundacja "LUBLIN GAMEDEV"
Lublin GameDev to grupa, której celem jest integracja lubelskiego środowiska twórców gier oraz wspólna wymiana doświadczeń. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem gier lub już je tworzą. Fundacja organizuje prelekcje na temat tworzenia gier, prowadzi warsztaty z grafiki i programowania.

Małgorzata Karwicka - Fundacja Piękno Panie, "Ładno Pracownia"
Fundacja Piękno Panie skupia twórców artystów i projektantów sztuki użytkowej. Wspiera wszelkiego rodzaju działalność w zakresie designu i projektowania z naciskiem na inicjatywy lokalne. Realizuje projekty społeczno-artystyczne w przestrzeni miejskiej. Promuje kulturę i sztukę dobrego wzoru oraz designu.

Wojciech Januszczyk - KRAJOBRAZY Fundacja Przestrzeni
Fundacja KRAJOBRAZY jest niezależną organizacją, promującą oraz wspierającą rozwój architektury krajobrazu, a także dobre praktyki w zakresie dbania o przestrzeń i tereny zieleni. Wszelkie działania podejmowane przez organizację są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i mają na uwadze przede wszystkim dbałość o krajobraz. Fundacja jest organizacją ukierunkowaną na zmiany podejścia do zagospodarowania przestrzeni publicznej. Zajmuje się także rozwojem świadomości obywatelskiej w zakresie dbania o wysoką estetykę krajobrazu w skali mikro i makro, poprzez organizację warsztatów i spotkań dla mieszkańców, promując partycypację społeczną i aktywizację obywateli.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Kultury UM w ramach projektu "Creative Spirits - Stymulowanie kreatywnej przedsiębiorczości poprzez przygotowanie i realizację miejskich strategii".

    Aktualności

    Data dodania
    6 listopada 2018