Zaproszenie: "Kołysanka dla miasta ogrodów"

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na wystawę malarstwa na szkle Joanny Pawłat pt.: "Kołysanka dla miasta ogrodów". Wernisaż wraz z promocją tomiku poetyckiego odbędzie się 18 października o godz. 18:00 w Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie.

"Kołysanka dla miasta ogrodów" to tytuł wystawy ilustracji do tomiku poetyckiego Joanny Pawłat opatrzonego tym samym tytułem. W utworach literackich pokazano piękno mutualistycznej relacji miasta z przyrodą, zdrowego kompromisu zamiast opresji, postępu i nauki w jednoczesnej służbie człowieka i natury. Poruszone zostają wątki dotyczące mieszkańca jako zwierzęcia, twórcy i sprawcy w ekosystemie miejskim oraz pozytywnych emocji związanych z obcowaniem z naturą. To hołd składany rodzinnemu miastu autorki - Lublinowi. Ilustracje wykonano w technice malarstwa na szkle i kolażu. Z łatwością odnajdziemy w nich liczne akcenty dotyczące regionu - począwszy od architektury i charakterystycznych dla miasta miejsc, po postaci historyczne i legendy związane z Lublinem oraz jego okolicą.

Wystawa potrwa od 3-31 października w Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 (czynne od wtorku do piątku w godz. 11:00-17:00, w sobotę od 11:00-15:00).

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    2 października 2017