Spotkanie Akademickiego DKK - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Pracowników i Studentów, miłośników literatury i czytania na pierwsze po wakacjach, spotkanie Akademickiego Dyskusyjnego Klubu Książki!

Miejsce: sala A.3.26 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45)

Termin: wtorek 26 września o godz. 15:00 

Wstęp wolny!


Bohaterką dyskusji tym razem będzie książka pt. Mężczyzna imieniem Ove Fredrika Backmana – szwedzkiego dziennikarza, blogera i pisarza. Autor przez wiele lat współpracował z wieloma czasopismami i gazetami. Tytułowy protagonista – Ove, po raz pierwszy zaistniał na blogu pisarza i w internetowym głosowaniu został wybrany główną postacią do jego  debiutanckiej powieści. Publikacja ukazała się w 2012 roku i szybko okazała się bestsellerem, odnosząc międzynarodowy sukces, a literacka opowieść Backmana stała się kanwą dwóch realizacji filmowych (2015, 2022).

„To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być.

Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków, blond fląder i białych koszul, bez swojej Sonji. Jest przekonany, że nadszedł czas, aby się ewakuować.

Tyle że najpierw na drodze staje mu ten gamoń, który nie potrafi zaparkować z przyczepą ani otworzyć okna, żeby nie spaść z drabiny. I jego ciężarna żona, która zjawia się w najmniej oczekiwanych momentach i w wieku trzydziestu lat nadal nie ma prawa jazdy, więc trzeba ją wszędzie wozić.

Ove nie przewiduje, że świat ma mu jeszcze dużo do zaoferowania, a on sam może dać wiele innym. Nie tylko ludziom. Bo jest jeszcze kot.

Debiutancka powieść Fredrika Backmana to ciepła i urzekająca historia o tęsknocie za bliską osobą, nieoczekiwanej przyjaźni i sile społecznych więzów. Wspaniała komedia, która wyciśnie łzy z największego twardziela” [opis Wydawcy]


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu i dyskusji wokół książki. Nie zabraknie dobrej kawy, słodkości i miłych gadżetów:)


Organizatorem spotkania jest Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    16 września 2023