Prace magisterskie naszych absolwentek nagrodzone

28 stycznia w hotelu Mercure Lublin Centrum odbyła się gala wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową oraz doktorską w dziedzinie wysiedleń przymusowych i uchodźstwa.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w kategorii konkursowej na najlepsze prace magisterskie triumf odniosły absolwentki Wydziału Politologii i Dziennikarstwa - mgr Julia Kaproń (absolwentka kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna) i mgr Olga Serena Nishimwe (absolwentka kierunku International Relations), zajmując pierwsze i drugie miejsca odpowiednio.

I miejsce przyznano Pani Kaproń za pracę dyplomową pt. Figura uchodźcy z Ukrainy w wybranych polskich tygodnikach opinii (promotor - dr hab. Magdalena Piechota, prof. UMCS). Z kolei praca Pani Nishimwe pt. Examining Humanitarian Aid and Government Responses to Prolonged Displacement: A Case Study of Burundi (promotor - dr. hab. Konrad Pawłowski, prof. UMCS) zdobyła II miejsce.

Nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów konkursu: Biura Terenowego Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Lublinie w Lublinie (UNHCR), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który reprezentował prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak - prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką. Gala połączona była z podpisaniem listów o dalszej współpracy pomiędzy ww. instytucjami.

Przymusowe migracje i uchodźstwo dotykają miliony ludzi na całym świecie. Organizowany przez UNHCR, UMCS i KUL konkurs przyczynia się do promowania badań naukowych w tej dziedzinie. Tym samym zwraca uwagę na istotne problemy społeczne. Dzięki różnorodności prac zgłoszonych do konkursu możliwe jest odkrycie nowych perspektyw i metod badawczych, które pozwolą na lepsze zrozumienie problemu i znalezienie skuteczniejszych działań, również w takich obszarach, które czasem są niedostrzegane przez instytucje wspierające uchodźców.

Więcej informacji na temat uroczystości i pełna lista laureatów są dostępne pod linkiem.


fot. Michał Piłat

    Aktualności

    Data dodania
    30 stycznia 2025