Partycypacja polityczna w świecie - zaproszenie na konferencję

W dniach 8-9 maja 2019 r. na Wydziale Politologii odbędzie się konferencja naukowa Zakładu Ruchów Politycznych. Tematem tegorocznej edycji jest "Partycypacja polityczna we współczesnym świecie".

Konferencje organizowane przez Zakład Ruchów Politycznych odbywają się rokrocznie i za każdym przyciągają grono naukowców z wiodących ośrodków akademickich w Polsce. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest partycypacji politycznej, a więc różnym formom, jakie obecnie przybiera uczestnictwo obywateli w procesach sprawowania władzy w Polsce i na świecie, na szczeblu lokalnym, i krajowym.

W konferencji udział weźmie ponad 60 uczestników, m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Niektóre z badawczych wystąpień dotyczyć będą np. głosowania elektronicznego, kryzysu demokracji reprezentatywnej, Brexitu, sposobu komunikowania się z wyborcami Prezydenta USA Donalda Trumpa.

Do udziału w wydarzeniu zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o szansach i wyzwaniach, jakie niesie ze sobą partycypacja polityczna we współczesnym, globalizującym się świecie.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    6 maja 2019