Młoda Redakcja 2019 – rekrutacja do programu

Jesteś studentem? Lubisz pisać, interesują cię tematy polsko-niemieckie i wydarzenia w twoim regionie? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Zachęcamy do ubiegania się o staż w MŁODEJ REDAKCJI w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Szukamy studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych, którzy chcą publikować swoje teksty i opinie, zdjęcia, materiały audio i wideo oraz wspólnie z nami będą tworzyć relacje z interesujących wydarzeń współfinansowanych przez naszą instytucję w całej Polsce. Oferujemy możliwość publikacji na naszych stronach internetowych. Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie interesujący projekt.

W ramach stażu:

  • odwiedzisz redakcje mediów i działy prasowe instytucji, spotkasz się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji
  • weźmiesz udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowych dziennikarzy
  • wyjedziesz na Polsko-Niemieckie Dni Mediów do Wrocławia i weźmiesz udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów.

Dla najbardziej zaangażowanych uczestników planujemy trzy miesięczne staże w redakcjach mediów. Redaktorów wybierze jury złożone z przedstawicieli Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz dziennikarzy.

Prosimy o przesyłanie uzupełnionego formularza aplikacyjnego i prób własnej pracy dziennikarskiej (2 teksty do najwyżej 10.000 znaków każdy lub 2 próbki w innym formacie – audio lub video – nieprzekraczające 10 minut/praca, foto – nie więcej niż 10 zdjęć). Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się w październiku 2018 r.

Informacje o programie oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie: http://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2019/.

FWPN zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych do programu w Warszawie lub poprzez skype. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana. Redaktorzy otrzymaja świadectwo ukończenia stażu.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 21.10.2018 r. pod adresem:magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

Więcej informacji: www.fwpn.org.pl.

Informacje o stażu:

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Magdalena Przedmojska
tel. 022/3386273
e-mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

    Aktualności

    Data dodania
    25 września 2018