Konferencja online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”,

Urząd Miasta Lublin wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych zaprasza do bezpłatnego udziału w konferencji online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”, która odbędzie się 26 października 2021 r. w godz. 10:00 – 13:00.

Konferencja odpowie na pytania:
Jakie są aktualne trendy dotyczące funkcjonowania systemu edukacji, kształtowania kompetencji jego uczestników oraz przyszłości nauczania?
Które kompetencje odróżniają pracę człowieka od pracy systemów informatycznych, robotów czy sztucznej inteligencji?
Jakie są kompetencje jutra w sektorze nowoczesnych usług biznesowych?
Jak ZSK może wspierać budowanie nowych kadr dla sektora nowoczesnych usług biznesowych?
Czy kwalifikacje rynkowe można implementować w szkołach i uczelniach, aby odpowiedzieć na potrzeby biznesu?
Jakie korzyści z kwalifikacji rynkowych mogą uzyskać pracodawcy?

W warunkach transformacji cyfrowej kluczowym zasobem staje się wiedza, a kompetencją sposób i szybkość jej pozyskiwania i wykorzystywania. Na rynku pracy kształtowanym przez procesy automatyzacji i platformizacji odnajdą się tacy pracownicy, którzy bazując na zaawansowanych kompetencjach poznawczych, społecznych i technicznych (w tym cyfrowych) oraz będą potrafili dostosowywać profil swoich umiejętności do szybko zmieniających się oczekiwań pracodawców. Kompetencje przyszłości mogą być skutecznie kształtowane tylko w ramach szerokiego i elastycznego ekosystemu edukacyjnego nastawionego na kształcenie ustawiczne. Centrum tego ekosystemu stanowi jednostka, która rozumie potrzebę stałego dokształcania i nabywania nowych umiejętności.


Dodatkowo specjalnie dla przedstawicieli środowiska akademickiego przygotowane zostały warsztaty „Wykorzystanie kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK w edukacji”, podczas których znajdziemy odpowiedzi na pytania:
Czy kwalifikacje rynkowe można wykorzystać w ramach systemu oświaty i szkolnictwa zawodowego i wyższego?
W jaki sposób włączyć je w tok nauczania?

Jakie są korzyści i możliwości prawne włączenia efektów uczenia się dla kwalifikacji włączonych do ZSK w programy kształcenia?
Jak szukać kwalifikacji pod kątem konkretnych zawodów czy potrzeb rynkowych?
Pokażemy także dobre praktyki instytucji edukacyjnych, które już dokonały modyfikacji w tym zakresie.


Natomiast dla studentów przygotowaliśmy warsztaty „Prezentacja najlepszych firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu”, podczas których będzie możliwość poznania:

 • jakie kompetencje są potrzebne do rozpoczęcia pracy w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu;
 • najlepszych lubelskich firm z tego sektora;
 • wymagań jakie firmy stawiają dla przyszłych pracowników;
 • korzyści płynących z rozpoczęcia kariery w lubelskich firmach;
 • narzędzi pracy oraz aplikacji wykorzystywanych w tej branży;

oraz zadania pytań i udziału w dyskusji na wszystkie nurtujące zagadnienia dotyczące rozpoczęcia kariery w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu.

Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się wyłącznie online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.kompetencjejutra.lublin.eu.

  Aktualności

  Data dodania
  21 października 2021