Jesteś studentem ostatniego roku dziennikarstwa? Zapraszamy do Brukseli, 28-30 listopada 2016

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce (PKE) organizuje wyjazd studyjny do instytucji europejskich w Brukseli dla studentów ostatniego roku kierunków dziennikarskich. Celem tego 2-dniowego seminarium jest przybliżenie przyszłym młodym dziennikarzom aktualnej problematyki europejskiej, którą być może zechcą zająć się w ramach swojej dalszej kariery zawodowej.

Wyjazd odbędzie się w dniach 28-30 listopada br. W programie przewidziano wizyty w instytucjach UE (Komisja Europejska, Parlament Europejski, Rada Europejska) i spotkania z unijnymi urzędnikami i europosłami.

Do wyjazdu zapraszamy studentów z wydziałów dziennikarstwa największych polskich uczelni. Zgłosić mogą się studenci, którzy spełniają następujące kryteria:

 • są studentami ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo lub pokrewnym, związanym z mediami;
 • mogą udokumentować jakiś dorobek dziennikarski (np. przesłać link do opublikowanego artykułu, audycji radiowej, prowadzonego bloga, zrealizowanego projektu medialnego itp.), w ramach podjętej jeszcze na studiach pracy, praktyki, stażu, wolontariatu;
 • preferowana będzie znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

W zgłoszeniu, oprócz udokumentowania spełnienia ww. kryteriów, prosimy w kilku zdaniach opisać swoją motywację do uczestnictwa w wyjeździe. Należy podać także następujące dane osobowe: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, datę urodzenia, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 października (środa) pod adresem mail: COMM-REP-WAW-PRESS@ec.europa.eu.
Decyzję przekażemy wszystkim zainteresowanym mailowo w pierwszych dniach listopada.

Pragniemy zaznaczyć, że nie jest to wycieczka turystyczna i zwiedzania Brukseli w programie nie ma. Program wypełniony jest spotkaniami, czas wolny przewidziany jest po południu 29 listopada. Spotkania organizowane są w formule: krótka prezentacja-dyskusja, z aktywnym udziałem uczestników. Większość z nich przewidziano w języku polskim, może się jednak zdarzyć, że niektóre spotkania odbędą się także po angielsku.

Wylot nastąpi z Warszawy po południu 28 listopada, a powrót wieczorem 30 listopada, także do Warszawy. Wyjazd jest opłacany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce (samolot WAW-BXL, hotel, posiłki). Szczegółowy program wizyty będzie gotowy w terminie późniejszym.

Po wyjeździe wystawimy uczestnikom wyjazdu certyfikat potwierdzający udział w 2-dniowym seminarium poświęconym tematyce europejskiej, organizowanym przez Komisję Europejską, który prześlemy także na uczelnię.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wydział prasowy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
https://ec.europa.eu/poland/about-us/contact_pl

 

kontakt:

Marta Angrocka-Krawczyk
Wydział prasy
Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Jasna 14/16a, 00-041 Warszawa
tel (+48 22) 556 89 50, fax (+48 22) 556 89 98
e-mail: marta.angrocka-krawczyk@ec.europa.eu

https://ec.europa.eu/poland/home_pl
  Aktualności

  Autor
  Anna Belka
  Data dodania
  21 października 2016