Cykl reportaży na 75-lecie UMCS w TVP3 Lublin

Już w tę sobotę, 7 grudnia o godz. 18.00 premiera piątej części sześcioodcinkowego cyklu reportażowo-dokumentalnego, realizowanego w koprodukcji przez UMCS oraz TVP3 Lublin z okazji 75-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Autorką cyklu jest ceniona i wielokrotnie nagradzana w Polsce i za granicą reżyserka, scenarzystka, dokumentalistka, dziennikarka TVP oraz wykładowczyni na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa dr Anna Duda, natomiast nadzór merytoryczny i pieczę producencką nad realizacją programu sprawuje dr Marcin Sanakiewicz z Katedry Teorii Mediów UMCS. W pracach nad cyklem bierze aktywny udział zespół akademickiej telewizji TV UMCS. 

Piąty odcinek programu opowiada historie kilkorga zagranicznych studentów i pracowników UMCS, którzy w Lublinie znaleźli swój drugi dom. Ellen przyjechała do Lublina z Gruzji. Marion z Niemiec. Suraj z Indii. Nie mieli wątpliwości. Wiedzieli, że to najlepszy wybór. Nie tylko sami czerpią z uczelni, ale też niezwykle ją ubogacają: Ellen pracuje w Biurze Promocji UMCS, wspierając stałych pracowników swoim międzynarodowym doświadczeniem, Marion uczy „gesprochene Sprache”, a Suraj języka angielskiego i organizuje imprezy „Hakuna Matata”, przyjmując rolę gospodarza i wodzireja. Jak się okazuje, świat przyjeżdża do Lublina – właśnie na UMCS. Powodem jest uzasadnione przekonanie, że Uczelnia oferuje edukację na najwyższym poziomie, dodatkowe zajęcia, ciekawe badania, bogatą aparaturę do prowadzenia badań i pomiarów, doskonałą atmosferę wśród braci studenckiej, a także w relacjach student-wykładowca.

Premiera 5. odcinka programu „75 lat UMCS” już w tę sobotę, 7 grudnia o godz. 18.00 na antenie TVP3 Lublin. Ostatni premierowy odcinek za dwa tygodnie o tej samej porze. Zapraszamy! 

    Aktualności

    Data dodania
    6 grudnia 2019