Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich - eliminacje regionalne

9 listopada br. (piątek) na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędą się Regionalne eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich (AMPDO).

Pierwszy w tej edycji piątkowy Turniej Eliminacyjny w Lublinie jest jednym z elementów składających  się na Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich. Podobne Turnieje odbędą się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Rzeszowie i Gdańsku. Podczas Turnieju Eliminacyjne go  w Lublinie zmierzy się ze sobą 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie drużyny  awansują z każdej  z nich  i mierzą się w  dwóch finałach.  Zwycięzcy ma zapewniony udział w Finałach  AMPDO od etapu fazy grupowej  finału (najlepsze 32 drużyny–10 maja 2019 w Krakowie), natomiast zespoły, którym nie uda się zwyciężyć będą mogły się rejestrować na  kolejne Turnieje Eliminacyjne i Eliminacje Centralne, które odbędą się dzień przed Finałami AMPDO w Krakowie.

Lubelski turniej odbędzie się  9 listopada br., godz. 9:30, Wydział Politologii UMCS, Placu Litewskim 3 oraz w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiego Jana Pawła II, aleje Racławickie 14.

TEZY (piątek 09.11.2018)

  • R1: Federacje sportowe danych dyscyplin powinny móc karać dyscyplinarnie sportowców, którzy odmawiają występów w narodowych reprezentacjach.
  • R2: Obywatel Unii Europejskiej, który nigdy nie korzystał z portali społecznościowych powinien zmienić ten stan rzeczy
  • R3: Należy znieść ciszę wyborczą w Polsce.

Finały: W interesie walki o prawa kobiet zachodni ruch feministyczny powinien stanowczo poprzeć Dziewczyny Rewolucji.

Organizatorzy regionalnych debat:

dr Katarzyna Stachurska-Szczesiak
dr Kinga Smoleń
dr Grzegorz Gil
dr Damian Szacawa

Więcej; https://www.facebook.com/AkademickieMPDO/

Projekt AMPDO finansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    8 listopada 2018