5. krajowa konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich

Największe coroczne wydarzenie skierowane do dziennikarzy studenckich z całej Polski, w tym roku otwiera się na studentów działających w samorządach studenckich, kołach naukowych i innych organizacjach studenckich, zajmujących się szeroko pojętą tematykę komunikacji, mediów i dziennikarstwa!

Bogata agenda i udział gości specjalnych ze świata mediów, nauki i biznesu stanowią niepowtarzalną okazję do doskonalenia warsztatu dziennikarskiego, poszerzenia i zdobycia umiejętności i kompetencji oraz integracji środowiska. Tegoroczna jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa. Ponad 100 dziennikarzy studenckich i adeptów dziennikarstwa podczas trwającej 4 dni Konferencji weźmie udział w warsztatach, debatach i spotkaniach z przedstawicielami świata mediów, biznesu i nauki.

 

Dwudniowe warsztaty, debaty i dyskusje wieńczy Gala Finałowa Plebiscytu Studenckich Nagród Dziennikarskich – MediaTory. Corocznie gromadzi ona ponad 800 gości, w tym m.in. wyróżnionych i nominowanych w plebiscycie z udziałem dziennikarzy największych redakcji w Polsce. Od pierwszej edycji, dziennikarze studenccy uczestniczyli w spotkaniach z kilkudziesięcioma przedstawicielami świata mediów, finansów i nauki. Wśród gości specjalnych konferencji, oprócz władz uczelni, ministrów i prezesów ważnych instytucji finansowych byli m.in. Konrad Piasecki, Bartłomiej Godusławski, Michał Pol, Grzegorz Miecugow, Mateusz Borek, Magdalena Rigamonti czy Janusz Schwertner.

 

Do udziału w 5. Krajowej Konferencji OFMA zapraszamy:

 

  • przedstawicieli samorządów studenckich wydziałów i instytutów z obszaru dziennikarstwa, komunikacji, mediów i PR,
  • przedstawicieli uczelnianych samorządów studenckich odpowiedzialnych za współpracę i komunikację,
  • studentów działających w kołach naukowych dziennikarstwa, komunikacji, mediów i PR,
  • członków innych organizacji studenckich, działających w powyższych obszarach.

 

Specjalnie dla uczestników ścieżki szkoleniowej dla organizacji przygotowane zostały 4 szkolenia, które poprowadzą doświadczeni eksperci mający za sobą działalność w organizacjach studenckich na szczeblu uczelnianym, lokalnym i ogólnopolskim. Dziś doświadczenie zdobyte podczas działalności studenckiej wykorzystują w życiu zawodowym.

 

Szkolenia dedykowane przedstawicielom organizacji studenckich:

„Doświadczenie zawodowe na studiach – ostatni dzwonek!” – panel dot. budowania kompetencji i doświadczenia przydatnych na rynku pracy. 

„Paragrafy po studencku – aspekty prawne funkcjonowania organizacji studenckich” - kompendium wiedzy z zakresu przepisów prawa, z którymi najczęściej spotykamy się w działalności studenckiej.

„Studenci – media społecznościowe – organizacje studenckie. Jak skutecznie komunikować się z naszymi odbiorcami?” - panel poświęcony działaniom i narzędziom w mediach społecznościowych, które pozwolą nam lepiejdotrzeć do naszych koleżanek i kolegów studentów.

„Jak wartości i idee organizacji studenckich przekuć w wartościowe relacje na rzecz studentów” - komunikacja,nawiązywanie relacji ze środowiskiem zewnętrznym, skuteczna współpraca z innymi grupami środowiska akademickiego na rzecz rozwoju projektów studenckich w pigułce.

 

Udział w Konferencji jest BEZPŁATNY. Organizator pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania, materiałówkonferencyjnych, przejazdów grupowych podczas Wydarzenia oraz udziału w punktach agendy. Uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu do Krakowa i koszty powrotu. Termin rejestracji upływa z dniem 1 grudnia 2019 roku włącznie.

Aby zapisać się i wziąć udział w Konferencji należy zapoznać się z "Niezbędnikiem Uczestnika", wejść na stronę Konferencji i zapoznać się z informacjami oraz wypełnić elektroniczny formularz rejestracji.

 

Więcej informacji i kontakt:

www.konferencja.ofma.info.pl

    Aktualności

    Autor
    Artur Popławski
    Data dodania
    27 listopada 2019