„Profesura i Popkultura” dziś (9.01) o 19.00 w Radiu Centrum

Czas na rozliczenia! Okres końca starego i początek nowego roku to czas podsumowań. Rankingi popularności – oglądalności, słuchalności i klikalności – zalewają nas ze wszystkich stron. Skąd bierze się nasze upodobanie do podsumowań? Czy jest to konsekwencja naturalnej ludzkiej skłonności do rozliczania się z przeszłością, zamykania jednych etapów i rozpoczynania drugich? Czy może jedynie kolejna popkulturowa gra, w którą chcą nas wciągnąć nadawcy wszelkich medialnych treści...?

W najbliższej „Profesurze i popkulturze” i my przyjrzymy się najważniejszym wydarzeniom (nie tylko popkulturowym) ubiegłego roku i dokonamy ich bilansu, podliczając wszystko, co przyjdzie nam do głów – być może nawet rozliczymy się sami ze sobą! Na sprawozdanie z powoli odchodzącego w niepamięć 2019 roku zapraszają jak zwykle medioznawcy-wykładowcy z Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS: uczony w piśmie Jan Hudzik, (pół)wytrawny znawca przedmiotu Piotr Celiński, aforysta dyplomowany Przemysław Wiatr i uczony w mowie Marcin Sanakiewicz.

„Profesura i popkultura” w najbliższy czwartek 9 stycznia 2020 roku o godz. 19.00, na żywo, tylko w Radiu Centrum (98.2 FM). Powtórka we wtorek w samo południe.

    Aktualności

    Data dodania
    9 stycznia 2020