Za nami druga już edycja Erasmus Education Week na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

W dniach 19-22 marca 2018 Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie był gospodarzem 2nd Erasmus Education Week. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków Wydziałowego Zespołu ds. współpracy międzynarodowej pod przewodnictwem dr hab. Anny Dudak, prof. UMCS, prodziekan ds. naukowych i współpracy międzynarodowej. Honorowego Patronatu temu wydarzeniu udzielili JM Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja programu Erasmus+ wśród studentów i pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz zapoznanie gości zagranicznych z ofertą dydaktyczną Wydziału. To tygodniowe spotkanie było również doskonałą okazją do pogłębienia kontaktów z uniwersytetami partnerskimi, wymiany doświadczeń, zachęcenia studentów i pracowników uczelni partnerskich do korzystania z naszej oferty w ramach programu Erasmus+.

W części programu inaugurującej wydarzenie, udział wzięli przedstawiciele władz naszego Uniwersytetu - Pani Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Urszula Bobryk oraz Pan Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. dr hab. Janusz Kirenko a także Kierownik biura ds. obsługi studiów i studentów zagranicznych mgr Ryszard Straszyński, kierując słowa powitania do przybyłych gości z zagranicy,  jak też do obecnych studentów i wykładowców Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Na tegorocznej edycji Erasmus Education Week gościliśmy pracowników uniwersytetów partnerskich z Austrii, Włoch, Hiszpanii i Turcji. Z zaproszenia skorzystali prof. Stefan Hampl z austriackiego Sigmund Freud Private University, prof. Gabriella Maria Pediconi reprezentującą University of Urbino (Włochy), prof. Marta Vergara Martinez z University of Valencia (Hiszpania) oraz prof. Sibel Demirtaş - przedstawicielka Alanya Alaaddin Keykubat University (Turcja).

Bogaty program wydarzenia obejmował cykl wykładów i spotkań warsztatowych przygotowanych zarówno przez przybyłych gości zagranicznych, jak i pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii a także spotkania ze studentami, uczestnikami programu Erasmus + oraz jego

organizatorami i koordynatorami z ramienia naszej Uczelni. Nie zabrakło także wydarzeń o charakterze artystycznym i propagującym nasze miasto i Uniwersytet. Przybyli goście zwiedzili piękne Stare  Miasto, zachwycili się Zamkiem Lubelskim oraz w Kaplicą Trójcy Świętej. Niezwykle interesujące były także wizyty w Centrum Analityczno-Programowym dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku - ECOTECH-COMPLEX, Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” oraz Bibliotece Głównej UMCS. W Instytucie Pedagogiki odbyła się także filmowa i multimedialna prezentacja aktywności jedenastu kół i organizacji studenckich działających na Wydziale. Duże wrażenie na uczestnikach 2nd Erasmus Education Week wywarły dwa artystyczne punkty programu: występ teatralno-taneczny przygotowany przez studentów Kierunku Animator i Menedżer Kultury Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS oraz hip-hopowy spektakl muzyczny Teatroterapii Lubelskiej „Opera kartoflana” w reżyserii Marii Pietruszy-Budzyńskiej - wystawiony w lubelskim Centrum Spotkania Kultur.

Już dziś zapraszamy na 3rd Erasmus Education Week.

    Aktualności

    Data dodania
    23 kwietnia 2018