Wykład otwarty "Przemoc seksualna w ASD – perspektywa ofiary i sprawcy”

Sekcja Psychoseksuologii Koła Naukowego Psychologów UMCS ma przyjemność zaprosić na wykład pt. "Przemoc seksualna w ASD – perspektywa ofiary i sprawcy”.

Wykład będzie dotyczył zagadnienia wykorzystywania seksualnego osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przedstawione zostaną kwestie z zakresu charakterystycznych problemów w doświadczaniu i rozwijaniu swojej seksualności osób z autyzmem oraz czynników predysponujących do bycia ofiarą wykorzystywania seksualnego. Prowadząca postara się także odpowiedzieć na pytanie, czy osoba ze spektrum może być sprawcą przemocy seksualnej. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące programów profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie seksualności osób z ASD.

Kiedy: 26 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00
Gdzie: Google Meet (link do spotkania zostanie udostępniony na godzinę przed rozpoczęciem wykładu)
Prelegentka: mgr Magdalena Bury-Kamińska

Wykład jest kierowany do studentów, terapeutów, rodziców zainteresowanych tematyką seksualności osób z autyzmem, głównie w kontekście wykorzystywania seksualnego.

Prowadząca: mgr Magdalena Bury-Kamińska - nauczyciel akademicki, pracujący w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS. Współzałożycielka Centrum Terapii i Diagnozy Inicjatywa, gdzie pracuje jako psycholog i logopeda, m.in z dziećmi i młodzieżą z ASD.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/3915344458560053

 Zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Aneta Gęba
    Data dodania
    21 kwietnia 2021