Zmarła Śp. mgr Zofia Kruczko

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 marca 2018 r. zmarła

Śp.
Mgr Zofia Kruczko

Wieloletni pracownik Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS  

Pani mgr Zofia Kruczko urodziła się 28 lipca 1934 roku we Lwowie. Po zakończeniu II wojny światowej wraz z rodziną zamieszkała w Tomaszowie Lubelskim. W 1953 roku podjęła studia geograficzne w UMCS zakończone obroną pracy magisterskiej w dziedzinie meteorologii. W 1959 roku rozpoczęła pracę na stanowisku asystenta technicznego w Zakładzie Meteorologii i Klimatologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. W 1970 roku podjęła odpowiedzialne zadanie prowadzenia sekretariatu nowoutworzonego Instytutu Nauk o Ziemi.

Tej pracy poświęciła 25 lat swojego życia.

Pani mgr Zofia Kruczko była pracownikiem niezwykle odpowiedzialnym, zaangażowanym w życie Instytutu i Wydziału, skutecznie realizującym złożone zadania związane z funkcjonowaniem jednostki naukowej. Zapisała się w pamięci społeczności Uniwersytetu jako osoba znacząca, niosąca ogromne wsparcie kolejnym generacjom władz Instytutu oraz wszystkim pracownikom. 

Była wzorem pracownika uniwersyteckiego. Skromna, a jednocześnie stanowcza, z dużą energią wykonywała ogrom prac administracyjnych nadając im jednocześnie humanistycznego wymiaru. Wspomnienie Jej osoby towarzyszy wszystkim, którzy mieli przyjemność z Nią się zetknąć.

Całej Rodzinie wyrazy serdecznego współczucia składają 

Kolegium Dziekańskie oraz Koleżanki i Koledzy z
Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Msza święta żałobna oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 8.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie.  

    Aktualności

    Data dodania
    14 marca 2018