Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór na wspólne projekty badawcze między Polską a Chinami!
Do 9 lipca można składać wnioski na wspólne projekty badawcze realizowane przez polskie i chińskie zespoły naukowe. Nabór organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej we współpracy z Departamentem Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej.
Program ma na celu ułatwienie mobilności naukowców prowadzących wspólne projekty badawcze uzgodnione przez uprawnione instytucje z obu państw. Do udziału mogą zgłaszać się instytucje naukowe oraz uczelnie wyższe. Program obejmuje wyłącznie finansowanie mobilności badaczy z Rzeczpospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej. Udział w konkursie mogą wziąć przedstawiciele następujących dziedzin naukowych: nauki przyrodnicze, inżyniera i technologia, nauki medyczne i o zdrowiu, nauki rolnicze.
Każdy wniosek musi być złożony równocześnie — przez stronę polską do NAWA oraz przez stronę zagraniczną do instytucji partnerskiej — w tym przypadku do Departamentem Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej.
Wnioski poddane zostaną ocenie merytorycznej przez ekspertów NAWA. Pod uwagę brane będą m.in. wartość naukowa projektu, zastosowana metodologia, kwalifikacje zespołów badawczych, znaczenie współpracy oraz możliwość jej kontynuacji. Dodatkowy punkt przy ocenie wniosków otrzymają projekty, które zakładają udział młodych naukowców w polskim zespole badawczym oraz możliwości współpracy z partnerami społeczno-gospodarczymi w trakcie lub jako rezultat projektu.
Po wspólnych uzgodnieniach obu organizacji ogłoszona zostanie ostateczna lista beneficjentów. Maksymalna kwota dofinansowania na projekt wynosi 60 000 zł i może być przeznaczona wyłącznie na pokrycie kosztów podróży i pobytu badaczy z Polski w Chinach.