"Panama - kraj dwóch oceanów" - spotkanie PTG

W dniu 6 maja br. (najbliższy czwartek) o godz. 17.15 zapraszamy na prelekcję organizowaną w ramach cotygodniowych wykładów przygotowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Naszym gościem będzie dr Wojciech Lewandowski, który zaprezentuje nam swoje wrażenia i fotografie z pobytu w „Panamie - kraju dwóch oceanów”. Podczas spotkania będziemy mieli okazję m.in. poznać symbole Panamy, dowiedzieć się dlaczego warto wybrać się na wyspy Bocas del Torro i Boca Chica, posłuchać o najciekawszych pirackich miejscach, Kanale Panamskim, parkach narodowych oraz o Panamie City.

Wojciech Lewandowski – geograf, adiunkt na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się ekologią gór wysokich. Fotograf i miłośnik Tatr oraz Ameryki Łacińskiej. Alpinista, podróżnik, uczestnik wielu ekspedycji alpinistycznych i naukowych w wysokie góry świata (Alpy, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje, Karakorum, Ural, Ałtaj, Pamir, Andy, Kordyliery, Spitsbergen, Alaska). Zdobywca szesnastu sześciotysięczników i siedmiotysięcznika Mustagh Ata. Autor i współautor książek popularnonaukowych m.in. „Zamknij oczy i pomyśl o Andach...” (2011), „Przez pustynie na ośnieżone szczyty...” (2013) i „Gen przygody” (2018). Twórca programów radiowych, telewizyjnych, współpracownik wielu czasopism górskich, geograficznych, dziecięcych i młodzieżowych. Pomysłodawca projektu „Wyżej niż kondory – 70 lat później…”, który zwyciężył w konkursie Travelery 2006 magazynu National Geographic Polska w kategorii „Bilet na przyszłość”, współpomysłodawca akcji „Korona Gór Polski”. Pomysłodawca projektu "Polskie Andy" (wyprawa w Andy nominowana w konkursie Travelery 2011 National Geographic w kategorii wyprawa roku) oraz „Łacińskiej Korony”. W ostatnich latach najbardziej związany jest z Ameryką Południową.

Aby wziąć udział w prelekcji, wystarczy wejść na stronę z transmisją on-line, do której link znajduje się TUTAJ.  Zapraszamy!

       

 

    Aktualności

    Data dodania
    4 maja 2021