Dr inż. Anna Sawicka laureatką konkursu „Gazety Wyborczej” [PL/EN]

Miło nam poinformować, że dr inż. Anna Sawicka (Zakład Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS) została laureatką w konkursie „Kobieta na medal” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą”.

Serdecznie gratulujemy!

ENGLISH VERSION

Więcej informacji »


Charakterystyka Laureatki na stronie organizatorów konkursu:

Od 2015 r. pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Od 5 lat prowadzi także własną pracownię projektową RE:PLAN architecture & planning. Doświadczenie praktyczne zdobywała w pracowniach architektoniczno-urbanistycznych w Lublinie, Barcelonie i Madrycie przy projektach masterplanów, zespołów zabudowy mieszkaniowej i biurowej, przestrzeni publicznych oraz obiektów publicznych w Chinach, Rosji, Austrii, Niemczech, Anglii, Hiszpanii i w Polsce.

Dr Sawicka jest prelegentką i uczestniczką międzynarodowych oraz krajowych konferencji naukowych, seminariów i wydarzeń branżowych z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego. To także autorka publikacji naukowych o tematyce urbanistycznej i planistycznej.

Od 2018 r. jest członkiem zarządu Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Lublinie, od 2016 r. członkiem Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie, a od 2015 r. członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP).

W latach 2016-2017 współorganizowała wystawy prac inżynierskich absolwentów kierunku Gospodarka przestrzenna pt. "Lublin oczami młodych planistów" i "Region oczami młodych planistów". Uczestniczyła także w projekcie "Lubelski Uniwersytet Inspiracji" oraz "Proste wykłady o trudnych sprawach".

W lutym 2019 r. otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską pt. "Miasto zrównoważone - możliwości implementacji idei na przykładzie Lublina".

Z kolei w 2018 r. zdobyła I nagrodę w konkursie urbanistycznym na "Koncepcję zagospodarowania centrum Radzymina" przyznaną przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Warszawie. W 2010 r. Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Lublinie wyróżniło jej pracę dyplomową/inżynierską pt. "Rewitalizacja zabytkowej oranżerii w zespole pałacowo-parkowym w Lubartowie.

    Aktualności

    Data dodania
    8 marca 2019