„Twój wymarzony UMCS” z SKNP „SmartCity”

19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbyły się pierwsze warsztaty w ramach nowego projektu „Twój wymarzony UMCS” realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity”. Projekt powstał w inicjatywy opiekuna koła – dr Dagmary Kociuby. Warsztaty prowadziły Natalia Tołtyżewska oraz Karolina Szwarnowska, wspierane przez Monię Żyśko i Paulinę Orzeł.

W warsztatach wzięła udział III klasa o profilu technik geodeta. Celem przedsięwzięcia było pobudzenie kreatywności młodzieży i stworzenie projektu zagospodarowania przestrzeni Kampusu Zachodniego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W myśl założeń projektowych obszar ten powinien cechować się funkcjonalnością oraz sprzyjać środowisku akademickiemu.

Uczestników warsztatów podzielono na dwie grupy, dzięki czemu powstały dwa interesujące projekty. Motywem przewodnim pierwszego z nich był odpoczynek i rekreacja. Ciekawym pomysłem było utworzenie sztucznego zbiornika wodnego wraz z plażą. Uczniowie nie zapomnieli również o zachowaniu funkcjonalności, dlatego na terenie Kampusu Zachodniego umieszczono usługi związane z potrzebami studentów tj. ksero, stołówkę, sklep, czy przystanek przy ul. Głębokiej. Natomiast drugi projekt wyróżnia się podziałem na strefy m.in strefę zamieszkania, strefę odpoczynku oraz strefę usługową. W projekcie zwrócono również uwagę na infrastrukturę techniczną. Uczestnicy nie zapomnieli też o uwzględnieniu pomiarów geodezyjnych w tworzeniu obu koncepcji.

Uczniowie, wspierani przez Panią Magister Justynę Falkiewicz z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Projekt „Twój wymarzony UMCS” jest realizowany w ramach grantów Biura Promocji UMCS oraz Samorządu Studentów UMCS.

Natalia Tołtyżewska
SKNP „SmartCity” UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    31 grudnia 2018