„Moja idealna szkoła” – I LO w Świdniku

24 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku odbyły się warsztaty w ramach projektu pt. „Moja idealna szkoła” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Planistów „SmartCity”. Projekt powstał z inicjatywy opiekuna koła – dr Dagmary Kociuby. Warsztaty prowadziła Monika Żyśko, przy  wsparciu  Jakuba Skibińskiego,  Natalii Tołtyżewskiej, Karoliny  Szwarnowskiej, Martyny  Winiarskiej oraz Katarzyny Bartosik.

Celem przedsięwzięcia było pobudzenie kreatywności i zachęcenie młodzieży do zastanowienia się i zaprojektowania przestrzeni wokół szkoły, tak by była ona zarówno praktyczna jak i estetyczna. 

Uczestnicy wtorkowych warsztatów stworzyli cztery odmienne wizje wymarzonej szkoły.

Pierwsza grupa stworzyła projekt, który głównie nastawiony był na wypoczynek. Na dachu szkolnej hali uczniowie stworzyli dużą plażę z widokiem na fontannę, która stała się główną atrakcją dla nauczycieli, zaś na dachu szkoły powstały trzy obiekty rekreacji m.in.  podwójne jacuzzi oraz basen. Druga grupa stworzyła projekt, który pełnił dwie różne funkcje, zarówno rekreacyjną jak i sportową. Uczestnicy stworzyli duże boisko do koszykówki jak i miejsce odpoczynku jakim jest park. Kolejna grupa skupiła się głównie na stworzeniu koncepcji ekologicznej zieleni, wokół której uczniowie będą mogli spędzać czas na przerwach. Czwarty zespół swój projekt oparł na funkcji transportowej - na dachu hali sportowej uczniowie utworzyli lądowisko dla helikopterów.

Licealiści, wspierani przez Pana Profesora Adama Kunę, z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Monika Żyśko
SKNP „SmartCity”

    Aktualności

    Data dodania
    27 kwietnia 2018