Konferencja "Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości" - 9.04.2018 r.

Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowy Instytut Badawczy oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie przy współpracy z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem zapraszają do udziału w konferencji "Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości".

Czas i miejsce wydarzenia

9 kwietnia 2018 roku, Lubelski Urząd Wojewódzki (Sala Błękitna i Sala Kolumnowa, ul. Spokojna 4).

Opis konferencji

„Postęp naukowy i technologiczny w obszarze robotyzacji, mechanizacji, automatyzacji, magazynowania energii, programy rozwoju sztucznej inteligencji i programy rozwoju gospodarki cyfrowej mogą głęboko przeobrazić gospodarkę światową. Czwarta rewolucja przemysłowa skutkować będzie wprowadzeniem technologii umożliwiających komunikację między maszynami, upowszechnieniem cyfrowych procesów w zarządzaniu produktami i robotyzacją na nieznaną dotąd skalę” – czytamy w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zarówno kadry zarządzające, jak i pracownicy muszą posiadać odpowiednie kompetencje i umiejętności zawodowe, aby móc działać w świecie robotów. W tej sytuacji powinniśmy nauczyć się relacji ludzie – roboty i zastanowić się nad zadaniami dla zawodów w zrobotyzowanym środowisku.

Porozmawiamy o tym na konferencji „Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości” w poniedziałek 9 kwietnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Sala Błękitna i Kolumnowa, ul. Spokojna 4). Czy roboty pozbawią ludzi pracy? Jak przygotować się do współpracy ze sztuczną inteligencją? Jak będzie wyglądała edukacja przyszłych konstruktorów zautomatyzowanych rozwiązań przemysłowych? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas prezentacji, paneli dyskusyjnych oraz debat "World Café".

Wykład wprowadzający „Jakich umiejętności i wiedzy potrzebują ludzie dla interakcji z robotami?” wygłosi prof. dr hab. Marek Hetmański, Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie przewidziana jest również debata, kto nam będzie potrzebny do pracy i jak mają wyglądać wspomniane wyżej relacje ludzie – roboty. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja przez formularz zgłoszeniowy na stronie konferencyjnej.

Program konferencji i rejestracja

Szczegółowy program konferencji oraz rejestracja dostępne są na stronie:

Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2018