Akademia Programowania UMCS

Inicjatywa Instytutu Informatyki UMCS mająca na celu popularyzację informatyki wśród uczniów szkół z województwa lubelskiego i nie tylko.

Oferta Akademii skierowana jest nie tylko do prymusów, ale do szerokiego grona uczniów zainteresowanych programowaniem. W ramach Akademii pragniemy zaoferować uczniom zarówno internetowe kursy programistyczne, jak również możliwość osobistego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników Instytutu Informatyki UMCS w lubelskich szkołach.

Docelowo Akademia będzie oferować kompletny cykl kursów programistycznych, począwszy od Podstaw programowania, przez Algorytmy i Struktury Danych, po kursy obejmujące tematykę technologii informatycznych. Wybrane kursy połączone będą z konkursami, których celem będzie zmotywowanie uczniów do nauki. W roku szkolnym 2017/18, na inaugurację swojej działalności, Akademia Programowania UMCS oferuje kurs-konkurs Algorytmy i Struktury Danych.


Konkurs Algorytmy i Struktury Danych

Kurs w formie ligi zadaniowej organizowany od marca do czerwca 2018 r. Publikowane co tydzień zadania będą miały formę wyzwań programistycznych. Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu zostaną zaproszeni na finał, który obędzie się w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie.

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych jest skierowany do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem.

Co tydzień, od 5 marca do 14 maja br., na stronie Akademii pojawiać się będą nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań będzie można przesłać do 27 maja 2018 r., a 32 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów za zadania, zostaną zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu.

Więcej informacji 

Strona Akademii Programowania UMCS 


dr Jacek Krzaczkowski o Akademii Programowania UMCS (Poranek między Wisłą a Bugiem - 9.02.2018 r. TVP3 Lublin - od 00:10:55 do 00:15:30)

    Aktualności

    Data dodania
    12 lutego 2018